facebook

Psy do adopcji: Bona

Płeć: suczka Wielkość: średnia Urodzona: marzec 2022

po sterylizacji / kastracji
chodzi na smyczy
świetny kompan dla dzieci
toleruje inne zwierzęta
bezproblemowa jazda samochodem

Co pierwsze przychodzi mi na myśl o Bonie? Myślę że Zrównoważona  

Bona to młoda suka, ale już stabilna emocjonalnie. Zdecydowanie nie jest to pies szukający sobie ciągle wrażeń i zajęć. Nie ma też duszy sportowca. Bardzo chętnie pójdzie na spacer, również długi, ale nie widzę jej biegającej przy rowerze czy człowieku. Owszem nadąży, acz koleiek uważam, że nie jest to jej największa radość. Spacer TAK TAK TAK - zbyt duża aktywność NIE NIE NIE! 
Jak wspomniałam Bona jest psem stabilnym choć czasem zdarzy się jej z radości obskoczyć człowieka, ale jest psem karnym więc stanowcze NIE wystarczy, aby opanować emocje.

Na dzień dzisiejszy żyje w sporym stadzie psów, raczej się z nimi dogaduje i ma dobrą relacje, ale widać, że tak duże stado nie jest dla niej  

Do znanych sobie ludzi jest przyjazna i kontekstowa, obcych raczej ignoruje i omija. Na pewno stróża posesji z niej nie będzie. Nie widzę przeciwskazań dla domu z dziećmi, dziecko musiałoby się bardzo postarać, żeby przekroczyć jej granice cierpliwości. 
Co do kotów - nie wiem, pewnie da radę przystosować się do domu z kotami, ale należy pamiętać aby psa wprowadzać do nowego stada pod pełną kontrolą i powoli 

 

 

chcę adoptować


 

powrót